Půjčky až 7000 Kč

na až 3 měsíce

3 pravidla, jak být finančně úspěšnější.

3 pravidla, jak být finančně úspěšnější.

V současné době máme tisíce finančních rad a komplexních řešení, která nám jsou denně nabízena, ale náš nabitý rozvrh nám neumožňuje mít přehled o všem. Nicméně je vždy lepší znát základní pravidla, která vás provedou vašimi finančními rozhodnutími a pomohou s každodenní správou financí. Pokud budete dodržovat tato pravidla, nebude obtížné udržet své příjmy pod kontrolou:

Pravidlo číslo 1: Pokuste se každý měsíc odložit stranou určité procento ze svého platu a peníze ukládejte na svůj spořicí účet pro případy, jako jsou mimořádné události, cestování a další záležitosti. Toto doporučení se může zdát velmi jednoduché a přímočaré, ale mnoho lidí se příliš nezajímá o spoření do budoucna a končí u půjčování peněz od přátel a rodiny, protože nemají žádné peníze pro nenadálé případy. Určitě je tedy ideální mít nějakou finanční rezervu.

Pravidlo číslo 2: Pokud vás zajímá, jak alokovat správným způsobem své prostředky a dosáhnout rovnováhy mezi svými potřebami, cíli a tužbami, nezapomeňte na pravidlo 50/30/20. V podstatě z tohoto pravidla vyplývá, že 50 % svého příjmu byste měli utratit za nezbytné věci, jako je nájemné, složenky, jídlo atd. Pokuste se ušetřit 20 % peněz na nenadálé situace, které jsme již probrali. Celkový podíl úspor byste však měli určit sami podle své aktuální situace. A posledních 30 % svého příjmu byste měli utratit za zábavu, restaurace, cestování nebo jakékoli jiné činnosti, které vám přinesou mnoho dobrých emocí. Tyto postupy si dokonce můžete vyzkoušet s nejlepšími 5 aplikacemi pro rozpočty, které jsme zmínili v předchozím příspěvku na blogu.

Pravidlo číslo 3: A poslední důležitou zásadou je pravidlo fondu na nenadálé výdaje během 6 měsíců. To znamená, že pokud každý měsíc odkládáte určitý finanční obnos na spořicí účet (viz pravidlo číslo 1), měla by celková částka odpovídat životním nákladům během 6 měsíců. Dodržování tohoto pravidla bude nejobtížnější, ale pomůže vám zaměřit se na své cíle a potřeby při neočekávaných situacích. Pokud se například rozhodnete dát výpověď a najít si novou práci, zachrání vás tento fond před obavami z finanční situace, zatímco budete hledat zajímavou pracovní pozici.

Ačkoliv tato pravidla mohou být komplikovaná, vždy je můžete změnit podle svých potřeb a vyzkoušet, zda vám budou vyhovovat. Pokud však u vás následující principy nefungují a docházejí vám peníze, Creditstar může rychle posoudit vaši žádost o úvěr a v případě schválení umožnit splacení úvěru s velmi flexibilním termínem.

Přihlaste se k odběru našeho blogu, který vám poskytne další finanční tipy a jednou za dva týdny získáte také radu, které vám pomůže se správou financí.

Zpět >