Půjčky až 7000 Kč

na až 3 měsíce

4 důvody, proč byste si NEMĚLI půjčovat peníze od rodiny a přátel

4 důvody, proč byste si NEMĚLI půjčovat peníze od rodiny a přátel

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak získat peníze navíc, je půjčka od rodiny nebo přátel, protože je to jednodušší, rychlejší a částku nemusíte vracet s úroky. Tato možnost se ale vždy nedoporučuje, protože může zničit vztah mezi dvěma lidmi, a pokud peníze nevrátíte včas, můžete pocítit nejhorší tlak od rodiny nebo přátel. Uvádíme několik problémů, kterým byste mohli čelit, pokud si půjčíte peníze od přátel a členů rodiny, včetně tipů, jak vyřešit problémy:

Nejistota: Když si příbuzní nebo přátelé půjčují vzájemně peníze, obvykle neuzavírají žádné dohody ohledně lhůt pro splacení a úrokové míry, takže ani jedna strana netuší, co může později očekávat. Tip: Abyste předešli případným dilematům v budoucnu, dohodněte se na splátkovém kalendáři a konečné lhůtě pro celkové splacení. Snažte se splácet všechny splátky včas a v případě potíží se splácením informujte věřitele před dohodnutým datem, vysvětlete problém a navrhněte nové datum splatnosti.

Trapná setkání s rodinou nebo přáteli: Může být těžké si užívat a normálně se bavit s věřiteli, zejména pokud se opozdíte se splátkami. Tip: Vytvořte soukromou smlouvu o úvěru, abyste se před sebou navzájem nemuseli cítit nepříjemně. Pokud se cítíte trapně, držte se při konverzaci jiného tématu než peněz a jednoduše buďte sami sebou.

Problémy s osobními financemi: Můžete mít dojem, že členové Vaší rodiny nebo přátelé Vám mohou vždy pomoci s penězi navíc, když se Vaše peněženka vyprázdní. Měli byste si však naplánovat normální rozpočet a dodržovat ho, protože neustálé půjčování peněz Vám s Vašimi finančními návyky nepomůže. Tip: Místo žádání o více peněz stačí, když požádáte o radu ohledně správy osobních financí, což Vám pomůže udržet s každým dobrý vztah a naučí Vás to, jak šetřit a utrácet peníze správně.

Ztráta peněz a vztahů: Při půjčování peněz od kamaráda nebo příbuzného mějte na paměti, že se může stát, že nesplatíte celou částku a už nikdy s daným člověkem nepromluvíte. Tip: Protože Vám záleží na dobrých vztazích, které máte se svými blízkými přáteli a rodinou, je vždy lepší a snazší využít rychlé půjčky od společnosti Creditstar, protože vyplnění žádosti a celý proces zažádání nezaberou mnoho času. Po schválení budou peníze odeslány přímo na Váš bankovní účet a doba splácení může být velmi flexibilní. Takže se vyhnete dalším nepříjemným rozhovorům s rodinou a přáteli, protože Vám budou krýt záda rychlé půjčky před výplatou od společnosti Creditstar.

Sledujte pravidelně náš blog, který Vám poskytne další finanční tipy, a každý týden získáte také rady, které Vám pomohou se správou stavu financí.

Zpět >