Půjčky až 7000 Kč

na až 3 měsíce

5 předmětů, které byste si měli koupit použité

5 předmětů, které byste si měli koupit použité

Z nákupu použitých předmětů se stal dobrý způsob úspory peněz, protože spousta použitých předmětů stojí až o 50 % méně než předměty zbrusu nové. Obvykle se doporučuje kupovat použité věci, které budete používat jen krátce, a předměty, které předchozí majitel příliš nepoužíval. Použité věci snadno naleznete na místních webových stránkách, které prodávají použité předměty, a to především na facebookových skupinách, na kterých se členové snaží zbavit svých použitých předmětů za nízké ceny.

Připravili jsme pro vás seznam pěti předmětů, u kterých byste měli zvážit, zda je nekoupit z druhé ruky:

Automobily: pravděpodobně víte, že hodnota nových automobilů okamžitě klesá ve chvíli, kdy s nimi začnete jezdit. Není tedy třeba kupovat nejnovější auto z obchodu, ale spíše se podívat po automobilu z druhé ruky, které nebylo těžce využíváno a je za dobrou cenu.

Nábytek: pokud neplánujete za nábytek utratit pěkný balík, dobré nabídky najdete na facebookových skupinách pro studenty nebo cizince, kteří se stěhují z bytů a potřebují své věci prodat rychle a za malý peníz, či dokonce zdarma. Také mnoho obchodů s použitým zbožím nabízí jedinečný a cenově dostupný nábytek, který by mohl vyhovovat Vašemu vkusu a zároveň nezruinuje Váš rozpočet.

Technologické gadgety: není překvapením, že se ceny elektroniky každým rokem zvyšují. Být jedním z prvních uživatelů, který si něco koupí, Vás může přijít na hodně. Chcete-li ušetřit, musíte být velmi trpěliví a přijmout skutečnost, že získat vysněné zařízení bude nějaký čas trvat, ale na druhou stranu za něj zaplatíte pouze 50 % z původní ceny.

Knihy: hledáte-li nedávno vydanou knihu, máte vždy možnost přečíst si ji online, což obvykle stojí mnohem méně, nebo si počkat, než ji někdo po přečtení prodá za levnější cenu. A pokud jen hledáte zajímavé tituly, zvažte možnost uspořádat výměnu knih mezi rodinou, přáteli či kolegy.

Jízdní kola: není nutné utratit polovinu měsíčního rozpočtu za nové drahé jízdní kolo. Stačí jen najít webové stránky a místní skupiny, kde lidé prodávají svá použitá jízdní kola v dobrém stavu a za poloviční cenu.

Jak vidíte, existuje spousta způsobů, jak ušetřit peníze. Jedním z nich je samotné přemýšlení o nákupu použitých předmětů, které mohou být také ve velmi dobrém stavu. Máte-li zájem o nákup z druhé ruky, ale nemáte na něj dost peněz, společnost Creditstar Vám vždy může pomoci. Nabízíme peníze navíc na všechny plánované nákupy. Stačí jen vyplnit jednoduchou žádost a pokud bude schválena, peníze se vám objeví na účtu obvykle během 1 dne.

Sledujte pravidelně náš blog, který Vám poskytne další finanční tipy, a každý týden získáte také rady, které Vám pomohou se správou stavu financí

Zpět >