Půjčky až 7000 Kč

na až 3 měsíce

5 způsobů plýtvání penězi

5 způsobů plýtvání penězi

Pokud se snažíte našetřit na ony skvělé prázdniny na Maledivách, možná byste měli začít analýzou svých současných návyků utrácení, abyste zjistili, jestli náhodou neplýtváte penězi, aniž byste si to uvědomovali. Těchto pět bodů, které zmiňujeme výše, je poměrně obvyklých, ale většina lidí o nich doopravdy nepřemýšlí a pokud na ně vyzrajete, pomohou Vám zkrouhnout některé výdaje:

Zapomínání oběda: je poměrně časté, že si lidé kupují v práci oběd místo toho, aby si jej uvařili a přinesli z domova. Přestože oběd v práci může vyjít lacině, pravidelné kupování oběda se může nasčítat do překvapivě vysokých částek. Jen si představte, kolik můžete ušetřit, pokud strávíte jednou týdně pár hodin přípravou svého vlastního jídla na zbytek týdne. To vám také umožní kontrolovat, jaké jídlo vaříte.

Vyhýbání se dobrým nabídkám: před nákupem si vyhraďte trochu času, abyste zjistili, jaké ceny nabízí konkurence, a ušetřete tak nějaké peníze díky cenovému rozdílu.

Vyhazování starého oblečení: kousky, které již nenosíte, zkuste prodat na online prodejních platformách nebo je zkuste vzít do sekáče. Některé obchody Vám dokonce mohou dát slevu na příští nákup, donesete-li staré oblečení k recyklaci. Udělejte průzkum a získejte z toho něco.

Nepoužívání věrnostních kartiček: jejich používáním v obchodech a zábavních centrech, kam často chodíte, můžete jednoduše ušetřit díky speciálním nabídkám pro držitele věrnostních karet. Někdy dokonce dostanete speciální slevy a malé dárečky na své narozeniny – potřebujete snad další důvody, abyste se do věrnostních programů nezaregistrovali?

Nakupování potravin bez nákupního seznamu: výprava do supermarketu bez plánu může vést k tomu, že nakoupíte příliš mnoho jídla, které nepotřebujete. A potom se příliš velká část lednice promění v prošlé jídlo, které je ztělesněním promarněných peněz.

Úspora peněz vypadá o dost komplikovaněji, než ve skutečnosti je. Přijdete-li na důvody utrácení peněz, můžete také zjistit, kolik jste mohli dohromady ušetřit. Pokud se stále učíte, jak ušetřit, a potřebujete nějaké peníze navíc, zvažte využití rychlých půjček – rozhodnutí dostanete rychle a pokud je kladné, peníze odcházejí ihned na váš bankovní účet.

Sledujte pravidelně náš blog, který Vám poskytne další finanční tipy, a každý týden získáte také rady, které Vám pomohou se správou stavu financí.

Zpět >