Půjčky až 7000 Kč

na až 3 měsíce

Jak se zbavit zlozvyků při utrácení?

Jak se zbavit zlozvyků při utrácení?

Pokud nedokážete žít ani jeden den bez toho, aniž abyste utratili alespoň nějaký finanční obnos, stává se Vám, že přečerpáte bankovní účet a nezvládáte dodržet svůj měsíční rozpočet, pravděpodobně máte problémy se správou financí. Už se ale nemusíte obávat – máme několik tipů, se kterými se naučíte, jak mít utrácení pod kontrolou. Možná se vám bude jejich dodržování zpočátku zdát obtížné, ale jakmile si na to zvyknete, Vaše peněženka Vám bude vděčná.

Plaťte v hotovosti. Jedním z nejjednodušších způsobů, se kterým můžete začít, je stanovit si na každý den určitou finanční částku a nosit v hotovosti pouze tento obnos. Při používání debetní/kreditní karty mají lidé tendenci utrácet více peněz, protože vložení karty do terminálu je jednoduché a nestojí to žádné úsilí. Na druhou stranu, zjistíte, že s hotovostí budete při utrácení opatrnější, protože s bankovkami se loučí obtížněji.

Zjistěte, co u vás spouští chuť utrácet. Pokud jste ještě nezačali zapisovat všechny své výdaje, měli byste začít nyní. Již jsme zmínili některou z našich aplikací pro správu rozpočtu, která Vám může pomoci dodržet rozpočet. Sledování Vašich výdajů Vám pomůže analyzovat, co obvykle spouští Vaši chuť utrácet. Například víte, že si každou středu kupujete svačinu v supermarketu po hodině jógy, protože máte hlad a domů je to 30 minut pěšky. Řešením tohoto zbytečného výdaje by bylo vzít si ovoce nebo sendvič z domova ještě před hodinou, abyste se vyhnuli zbytečným výdajům navíc.

Stanovte si cíl. Inspirujte se k šetření tím, že si stanovíte cíl. Sníte například o několikaměsíční cestě do New Yorku nebo si chcete pořídit nový notebook. Teď se před objednáním dalšího šálku latte nebo koupí zbytečného trička zeptáte sami sebe, zda by to nemohlo počkat, a odložíte si částku stranou, aby Vám pomohla splnit sen.

Nechte to na později. Než něco koupíte, odložte to na 24 hodin stranou a zvažte náklady a přínosy nákupu. Pokud jde o něco, co opravdu zapadá do rozpočtu, můžete se pak vrátit a koupit si to.

Vytvoření dobrých návyků při utrácení může nějaký čas trvat, takže si musíte uvědomit, že i menší změna v aktivitách spojených s utrácením může být přínosem pro Váš bankovní účet. Zatímco si budete zvykat na nový životní styl, Creditstar vám může pomoci s penězi navíc na případné nezbytné výdaje. Žádost o úvěr můžete vyplnit v počítači nebo mobilním telefonu a v případě schválení obdržíte peníze přímo na účet.

Sledujte pravidelně náš blog, který Vám poskytne další finanční tipy, a každý týden získáte také rady, které Vám pomohou se správou stavu financí.

Zpět >