Půjčky až 7000 Kč

na až 3 měsíce

Tajné tipy, jak ušetřit na letní dovolené

Tajné tipy, jak ušetřit na letní dovolené

Léto je ideální roční doba na dovolenou, ale protože právě v létě lidé nejraději jezdí na dlouhé pobyty, ceny služeb jsou někdy opravdu vysoké. Tím spíš, pokud cestujete s celou rodinou. Takže pokud si naplánujete dovolenou dřív a pokud znáte některé drobné triky a dokážete být trochu kreativní, můžete ušetřit balík peněz.

Shromáždili jsme několik užitečných rad, které vám ukážou, jak si užívat letní dovolenou bez přílišného sebeomezování:

Surfování na internetu v anonymním režimu. Když hledáte všechny možné ceny letenek, zapněte si v internetovém prohlížeči anonymní režim. Protože jednotlivé webové stránky shromažďují soubory cookies, které sledují Vaše vyhledávání, mohou se výsledné cenové nabídky letenek pro různé uživatele lišit. Závisí to na tom, kde se nacházíte, jaké máte zájmy a na dalších faktorech. Vyhledávání letenek v anonymním režimu Vám tedy pomůže na některých trasách ušetřit.

Odlet a přílet uprostřed týdne. Protože lidé nejčastěji odjíždějí na dovolenou o víkendu, letecké společnosti si v těchto termínech obvykle účtují vyšší ceny. Ušetříte proto, když budete hledat termín odletu a návratu uprostřed týdne. Takové lety v pracovní dny jsou méně obsazené a některé aerolinky Vám na ně dokonce nabídnou zvláštní slevy.

Sjednání ceny za pobyt přímo s hotelem. Hotely někdy účtují vyšší ceny, pokud si pobyt objednáte přes webové rezervační portály. Když se ale obrátíte na hotel přímo bez prostředníka, můžete si vyžádat případné zvláštní nabídky, které jsou právě v požadovaném termínu k dispozici.

Cestování mimo sezónu. Ceny letenek jsou mimo sezónu obvykle až o tisíce korun nižší než v době vrcholné sezóny, takže si užijete dovolenou na stejném místě se stejnými službami, jen za mnohem méně peněz. Na mnoha místech světa navíc zrovna v létě není turistická sezóna, takže když si uděláte důkladný průzkum všech možností a zvážíte, co má Vaše rodina nejraději, může se Vám tento tip velmi hodit.

Pěší vycházky zdarma. Pokud jste o této službě ještě neslyšeli, je nejvyšší čas. Skoro všude v turistických oblastech se můžete zúčastnit prohlídky města s místním průvodcem, za kterou zaplatíte dobrovolné vstupné. Je to výborná volba pro cestování s omezeným rozpočtem, protože si můžete dopřát oblíbené turistické služby za velmi rozumné ceny.

Ubytování s kuchyňkou a vlastním vařením. Za stravování v restauracích o dovolené utratíte obrovskou část všech peněz, které zrovna máte. Náklady na jídlo Vám však spolehlivě klesnou, pokud si najdete ubytování s kuchyňkou. To je také příležitost zažít nakupování v místních obchodech s potravinami a možnost, jak ušetřit, protože si uvaříte sami.

Dokázat ušetřit na dovolené není vždycky jednoduché, protože cestování s dětmi a jejich zábava bývá dost drahý špás. Pokud by se Vám na dovolenou hodila nějaká hotovost navíc, Creditstar má v nabídce připraveny rychlé půjčky, které převede přímo na Váš bankovní účet.

Sledujte pravidelně náš blog, který Vám poskytne další finanční tipy, a každý týden získáte také rady, které Vám pomohou se správou stavu financí.

Zpět >